Faro THEIA TECH

INOVATIVNÍ LED OSVĚTLOVACÍ SYSTÉM, KTERÝ ZVYŠUJE OSVĚTLENÍ VE STŘEDNÍ PRACOVNÍ OBLASTI.

THEIA TECH je inovativní LED osvětlovací systém, který zvyšuje rozsah osvětleného pracovního prostoru, a to prostřednictvím světelné rovnováhy v zubní ordinaci, aby se snížil vizuální stres lékaře . Pracovní oblast je osvětlena v rozmezí od 15.000 a 50.000 LUX, zatímco okolní oblasti se vyznačují slabším osvětlení (500 lux).

Kontinuální přechod mezi různými úrovněmi osvětlení nutí lékaře k neustálému zaostřování, což znamená opakované kontrakce a dilatace duhovky. Oční napětí je škodlivé pro zdraví lékaře a může ohrozit jeho práci.

THEIA TECH byla navržena společností FARO SpA, aby vytvořila osvětlený pracovní prostor, kde jsou nástroje obvykle umístěny. Lékař může bez přeostřovaní zraku provádět přesné zákroky a zároveň neustále kontrolovat oblast nástrojů a nastavení zubní soupravy.

Pro zdraví lékaře je důležité kvalitní osvětlení celého pracovního prostoru.

Osvětlení zubní ordinace je klíčové jak pro úspěch práce, tak pro zdraví a bezpečnost lékařů, kteří vyžadují lepší přehled a odpovídající vizuální konfort. Podle některých studií je 30% stomatologů postiženo ve věku do 30 let včasným zhoršením zraku, zejména způsobeným zrakovým stresem. Pro předejití této únavy zraku je potřeba zvýšení osvětlení pracovního prostoru, aby byl vizuální průchod z ústní dutiny do okolních oblastí mnohem pozvolnější.

Technické vlastnosti


  • Napájení (bez napájecího zdroje) - 24 Vac +/- 10% 50 / 60Hz - 24 Vdc + / - 10%
  • Spotřeba energie - 40 VA-28 VA
  • světla - 2 LED ALYA + 54 LED THEIA TECH
  • LUX - od 3.000 do 50.000 LUX (ve vzdálenosti 700 mm) ALYA
    - od 800 do 1.500 LUX (ve vzdálenosti 500 mm) THEIA TECH

Update cookies preferences